לייעוץ ופרטים נוספים

פרויקטים מיוחדים

רשת יובלים - רשת חינוך לגיל הרך מציעה שיטות חינוך ייחודיות המלוות בתשומת לב רבה ובהקשבה לפעוטות כבר מגיל אפס. הצוות המקצועי של רשת יובלים משלב פרויקטים מתקדמים אשר שמים את ההתפתחות הפעוט במרכז.

 

פרויקט "חצר פעילה"
 

חלק מסניפי רשת יובלים זכו להשתתף בפרויקט "חצר פעילה" הנעשה בשיתוף עם עמותת "עזר מציון" ו"התוכנית הלאומית לילדים ובני נוער בסיכון". פרויקט זה הינו פרויקט של התערבות מוקדמת לכלל ילדי המעון ובפרט לילדים בסיכון התפתחותי. כידוע, גיל הינקות הוא גיל בעל משמעות התפתחותית חשובה מאד.

קשת הנושאים הניתנים לאבחון ולטיפול בגיל זה הינה רחבה וחלקים ממנה ניתנים לטיפול רק בגיל זה. מטרת התוכנית הינה לזהות קשיים או בעיות מבחינה התפתחותית, רגשית, שפתית וכד' כבר בגיל הצעיר במסגרת הגיל הרך.

המקום המתאים ביותר לזיהוי קשיים אלו – אם ישנם - הינו במסגרת המעון בה שוהה הילד מרבית שעות היום, ופועל בפעילויות המעניקות הזדמנות לזהות קשיים ולקבל התערבות מתאימה בגיל הצעיר - שאז התועלת רבה יותר.

הפרויקט כולל:

  • הכשרה לימודית ומעשית לצוות הטיפולי שנבחר מתוך צוות המעון.
  • הצוות מקבל כלים וידע רלוונטיים לקידום הילד ולמיצוי יכולותיו.
  • הצוות לומד להסתכל על הילד ולהפעילו בהתאם לכך שהוא יוכל להבין האם קיים קושי אותו יוכל לפרש נכון כדי להעלימו בהקדם, לפני ש"צומח" והופך לקשה בגיל מאוחר יותר.
  • כניסה להנחיה בשטח בזמני פעילות הילדים על ידי צוות פרא - רפואי ומקצועי של מרפאה בעיסוק , פסיכולוגית, וקלינאית תקשורת בנושאים:
  1.  יצירת סביבה התפתחותית מעשירה לכל הילדים בגיל הרך.
  2.  שינוי תפיסתי של הצוות המטפל לגבי חשיבות המשחק התנועתי בגיל הרך כלפי פעוטות בסיכון התפתחותי.
  3.  זיהוי ומזעור קשיים התפתחותיים של ילדים ופעוטות.
  4.  הפניה מוקדמת של ילדים לטיפול התפתחותי בגיל צעיר.

כחלק מהפרויקט מחולק להורים ספר הדרכה - הספר דן בחשיבות המשחק התנועתי והשפעתו על כל תהליך הלמידה. הכשרת המטפלות מעבירה אותן תהליך של העצמה כך שבסופו של דבר המעון כולו משודרג ברמת איכות ומענה טיפולי. פרויקט זה נערך במשך כשנתיים בחלק ממעונות רשת יובלים, כשהחזון שלנו הוא להטמיע את חשיבות המשחק התנועתי ואיתור קשיים בגיל הרך בכל מעונות הרשת.

פרויקטים מיוחדים

פרויקט "מוצארט IN יובל המבולבל OUT"
 

מחקרים רבים מלמדים כי חשיפה למוזיקה קלאסית בגילאים הצעירים, מפתחת את כושר הריכוז והלמידה של הילד. מעבר לכך, למוזיקה הקלאסית יש ערך תרבותי רב. הילדים מבלים שעות רבות במסגרת המעון, ולכן יש חשיבות רבה לתכנים אותם הם צורכים.

רשת יובלים משמיעה במהלך היום בפעוטונים יצירות קלאסיות מוכרות של מיטב המלחינים. מטרת הפרויקט היא לחשוף את הילד, כבר מינקות, ליצירות מופת קלאסיות .

המטפלות העידו שהמוזיקה הקלאסית שהושמעה ברקע השפיעה לטובה על הילדים שהשפיעו לטובה על התפתחותו והחילה תחושת רוגע. מחקרים מוכיחים אכן מראים כי מוזיקה קלאסית מעשירה את הילד ומעניקה לו רוגע ושלווה.


פרויקט "גן ירוק"


כולנו מכירים את החשיבות של שמירה על איכות הסביבה, וכדי שנוכל לשמור על העולם וליהנות ממנו -  אנו צריכים ורוצים לחנך את ילדינו בהתאם לכך.

הצורך ללמד ולחנך את הילדים לשמירה על איכות הסביבה תוך שימור וחסכון במשאבי הטבע הובילה ליצירת גן ירוק ברשת יובלים. גן ירוק שמתמקד באיכות הסביבה מאפשר ליצור כלי נפלא נוסף לחשיפה והעשרה לילדים

ברשת מעונות יובלים מתמקדים בהקניית הרגלים התנהגותיים של אורח חיים המתבסס על הפרדת פסולת לטובת הליכי מיחזור, שימוש מושכל וחסכוני במים ובחשמל,  שמירה על הניקיון וטיפוח הסביבה הטבעית הקרובה.
 

במה מתמקדים בגן ירוק ברשת יובלים?

כדי לקדם את נושא איכות הסביבה בגן ירוק, הילדים שותפים פעילים בהליכי המיחזור.  אנו נותנים לילדים לבצע פעילויות שונות שבאמצעותן הם חווים את חווית המיחזור בעצמם:

  • הפרדת פסולת לפחים מיועדים ומסומנים.
  • פעילויות יצירה מחומרים ממוחזרים -  כך מחנכים את הילדים שחומר שנראה שמקומו בפח האשפה - יכול לשמש אותנו פעמים נוספות לשימושים שונים. רבים מחומרי היצירה ניתנים לשימוש חוזר ושונה. קרטונים, מקלות ארטיק, ניירות עיתון, ספוגים שונים, פחיות משקה, בקבוקי פלסטיק, כוסות חד פעמיות, ועוד. כל אלו הופכים להיות חומרים יצירה חשובים ומגוונים.

העלאת המודעות לנושא איכות הסביבה בקרב הילדים קוצרת פירות במהרה. הילדים משתפים פעולה ונהנים לגלות שימושים שונים לאותו המוצר שבעבר היינו זורקים אותו לזבל הופך לפריט חדש ואפילו שימושי.

גן ירוק ברשת יובלים
 

 

 

חדשות רשת יובלים