לייעוץ ופרטים נוספים

פאנל מומחים להתפתחות הילד

הורים רבים נתקלים מדי יום בבעיות שמטרידות אותם באשר לילדיהם. בעיות כמו אכילה, חוסר שינה, קצב התפתחות איטי מביאים את ההורים לחפש אחרי פתרון שנראה מובן מאליו. למשל: אם ילד סובל מבעית שינה, ההורה יחפש באופן טבעי את הפתרון אצל מומחה בתחום. המומחים של רשת יובלים לגיל הרך מסבירים דווקא כי לבעיות בגיל הרך, הפתרון לא תמיד נמצא באותו תחום. לעיתים בעיה אחת מוצאת פתרון מדיסציפלינות אחרות. במילים אחרות: בעיית השינה יכולה דווקא להיגרם מבעיות אכילה, בעיות פסיכולוגיות ועוד.

בשבוע שעבר התקיים פאנל מומחים להורים רבים מהעיר עפולה שסיפק מענה עבור בעיות שמטרידות את שנת ההורים בכל הקשור לטיפול בגיל הרך. אחת מהבעיות שעלו בהרצאה היתה – כיצד מתמודדים עם בעיות של ילדים? סמדר וולפגור פסיכולוגית קלינית ומומחית בגיל הרך מטעם רשת יובלים מסבירה: "חשיבותה של הורות מקנה גבולות, כל טיפול בהתנגדות ייעשה על ידי שליטה עצמית, רוך ומילים טובות שישדרו לילד את ביטחון ההורה במעשיו וכן את העובדה שהוא המחליט על הנעשה בצורה מבוקרת ואוהבת".

בעיות שינה אצל ילדים

בעייה נוספת שעלתה, קשורה לבעיות שינה בגיל הרך. שרון אוסוביציקי, מרפאה בעיסוק התפתחותית ומומחית בגיל הרך מטעם רשת יובלים מסבירה: ילדים המתקשים לישון, יש להקפיד על העברת רמזים לשינה כגון: עמעום האורות, השמעת מוזיקת רקע מרגיעה, ואמירות שונות המכינות את הילד לישון.

תינוקות שמתקשים לישון ניתן להרדימם עם עיסוי עמוק ומרדים, הנחת שמיכה על הילד או מסביבו (בהשגחה כמובן) אז כל דבר עמוק שידמה לתחושת יד על הגב. חשוב להדגיש כי אין צורך בהקפדה על שקט או חושך מוחלט אלא להפך, קולות טבעיים ומוכרים יתנו את התחושה של ביטחון אצל הילד ותורמים לשינה שלווה.

פאנל מומחים להתפתחות הילד

חדשות רשת יובלים