לייעוץ ופרטים נוספים

4.12.2016 ביקור במעונות "יובלים" בעפולה

רשת החינוך לגיל הרך "יובלים" אירחה במעונותיה בעפולה את יו"ר ועדת זכויות הילד של הכנסת, ראש עיריית עפולה וסגנו

רשת החינוך לגיל הרך "יובלים" אירחה (4.12.16) את יו"ר הועדה לזכויות הילד של הכנסת, ח"כ יפעת שאשא ביטון במעונותיה בעפולה. חברת הכנסת הגיעה להתרשם מקרוב מעשייתה של הרשת הארצית הוותיקה, אשר מקדמת את רעיון צמצום הפערים החברתיים כבר מגילאי לידה.

את הסיור הובילו מנכ"ל הרשת, משה סוויסה, והמנהלת המקצועית שלה, שרית סוויסה; אליהם נלוו נשיא המועצה הפדגוגית של הרשת, הח"כ והשר לשעבר זבולון אורלב; ראש העיר יצחק מירון, וסגנו משה לוי; וכן הגב' פנינה טפירו, מנהלת תחום מעונות ומשפחתונים בחיפה והצפון במשרד העבודה והרווחה.

במסגרת הסיור נחשפו האורחים הבכירים לפעילות חינוכית וטיפולית הנעשית במעונות "יובלים", תוך שימת דגש קפדנית על מתן ביטחון, מרחב, אבחון קוגניטיבי ושפה, לצד ארוחות בריאות המוכנות במעונות עצמם.

מנכ"ל יובלים, משה סוויסה, הודה לאורחיו בסיור וציין כי העיר עפולה והעומד בראשה הם שותפים נאמנים לדרכה והתפתחותה של "יובלים" כרשת ארצית. לצד זאת הדגיש סוויסה את פערי הביקוש וההיצע האדירים המגיעים לפתחה של הרשת: "לשמחתי ולצערי כאחד, מדי עונת רישום אנו נאלצים לסרב להורים רבים המבקשים שילדיהם יתחנכו אצלנו. יש לנו רצון עז לקדם את חזונה החינוכי של הרשת בכל רחבי הארץ, אך לשם כך אנו זקוקים לשותפות הן מצד משרדי הממשלה והן מצד הרשויות המקומיות".

ראש העיר עפולה, יצחק מירון, הודה להנהלת "יובלים" על פעולתה החינוכית במעונותיה בעיר והצטרף לבקשת מנכ"ל רשת "יובלים-  "כבר שלוש שנים שאני בתפקידי, ואף שהבטיחו לי ממשרדי הממשלה תקציבים להקמת מעונות – אלה טרם הגיעו אלינו. ישנה חובה שלכל ילד, כבר מגיל לידה, תהיה מסגרת מסודרת ומפוקחת".

ח"כ יפעת שאשא ביטון הבטיחה שבמסגרת פעילותה בוועדה תקדם את מימוש ההבטחה שניתנה למירון. "התרשמתי מאוד ממעונות רשת "יובלים" ומרמת החשיבה המלווה את פעילות המעון. כמו כן שמחתי לשמוע שהרשת מפוקחת על ידי משרדי הכלכלה והרווחה. נוכחתי מדברי ראש העיר כי יש צורך בבניית שישה מעונות נוספים, ואני אפעל לקידום נושא זה".

ח"כ ביטון הזדהתה עם דבריו של מנכ"ל יובלים לפיהם "המעונות לא יכולים להיות רק בייביסיטר לתינוקות, אלא גם גורם חינוכי". היא הביעה תקווה כי "יובלים" תרחיב את פעילותה בארץ, והדגישה כי יש לבחון כיצד ניתן לאזן את המכרזים ברשויות המקומיות כך שכלל הרשתות המפעילות מעונות יום יוכלו להתחרות כשוות בין שוות.

נשיא המועצה הפדגוגית של "יובלים", מר זבולון אורלב, אשר כיהן בעברו כמנכ"ל משרד החינוך וכיו"ר הועדה לזכויות הילד, אמר כי על הרשויות המקומיות לבחון זירוז הליכי שימוש חורג לטובת הקמת מעונות יום. אורלב ניסה לקדם זאת בכנסת במסגרת "חוק המעונות" והביע תקווה כי ח"כ ביטון תוכל להשלים את החקיקה בנושא.

חדשות רשת יובלים